Partidul Noi Orizonturi

Partidul Noi Orizonturi

miercuri, 11 februarie 2015

UDREA a făcut semnul cu degetul la nas și în CĂTUȘE

Elena Udrea a ajuns în jurul orei 13.35 la sediul ÎCCJ, unde va fi judecată cererea procurorilor de arestare pentru 30 de zile, solicitată de procurorii DNA.

Cu acest prilej, Elena Udrea a repetat controversatul gest făcut luni în Parlament. De această dată, cu mâinile încătușate, Elena Udrea a apăsat, ostentativ, cu degetul arătător pe nara dreaptă a nasului.

Luni, deputatul Elena Udrea spunea că și-a atins ostentativ nasul cu degetul pentru a transmite mesajul "totul este în regulă" unei persoane "dragi".

"Văd că gestul meu din Parlament în care am dus mâna la nas a creat mare vâlvă şi s-a transformat în subiect de analiză semiotică. În realitate, e un semn pe care l-am făcut unei persoane dragi mie, căreia am vrut să-i transmit că 'totul e în regulă' ", a scris Udrea pe Facebook.

Deputatul confirmă astfel interpretările care spun că gestul Elenei Udrea nu a fost unul de ostilitate, la adresa unui rival, ci un mesaj dedicat unui apropiat.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu