Văzînd, ea, că Traian Băsescu a trimis-o la plimbare, nevasta lui Adriean Videanu ce s-a gîndit? Ia să dea buzna peste nevasta lui Klaus Iohannis! Zis şi făcut! Ajunsă la Sibiu, Mioriţa laie, laie bucălaie i-a reproşat lui Carmen că, după ce Adriean Videanu i-a dat lui Klaus Iohannis, în campania electorală, peste 1.000.000 de euro, dar a făcut şi cheltuieli publicitare – a fost arestat. Aşa-zisa „primă doamnă” s-a speriat de eventualele dezvăluiri, aşa că l-a informat pe soţ. Care a vorbit, imediat, cu Laura Codruţa Kövesi, dar şi cu Florian Coldea.
Aşa se face că Adriean Videanu a fost eliberat, sub control judiciar, joi noaptea, pe şest, după numai 3 zile de arest. Prin alte ţări, astfel de fărădelegi grave se lasă nu numai cu destituirea celor implicaţi, ci şi cu arestarea lor. Ştiu stăpînii de la Ambasada SUA ce tripletă mafiotă au instalat la conducerea României? Mai au tupeul să ne ţină, nouă, predici despre democraţie şi statul de drept? Ruşine!

Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu